fbpx

Wojciech Seliga

Investor, entrepreneur & IT advisor
Zacząłem programować prawie 40 lat temu, jak miałem jakieś 6 czy 7 lat. Widziałem przez te lata różne technologie, metodologie, trendy, mody, buzzwordy. Pokochałem C++, ale większość życia programistycznego kodowałem w Javie.
Od prawie 20 lat krzewię ideały i praktyki metodologii zwinnych, a przede wszystkim otwartość i uczciwość we wszystkich relacjach.
W 2007 roku założyłem z kolegami Spartez, która po latach rozrosła się we dwie firmy – software house obsługujący przede wszystkim Atlassiana i osobną firmę produktową z kilkoma tysiącami klientów z całego świata. Przez wiele lat byłem ich CEO. Zatrudnialiśmy ponad 250 fantastycznych osób z kilkunastu krajów świata i wszystkich kontynentów, razem stworzyliśmy dużo dobrych produktów.
W latach 2020 – 2021 sprzedaliśmy obie firmy. Teraz więcej odpoczywam, spędzam sporo czasu z rodziną, uprawiam sport (tenis, narty, rower), inwestuję (także sporo poza IT), buduję (fizycznie), doradzam oraz nadal staram się dzielić wiedzą.
 
Prezentowałem na wielu uznanych, a także mniej znanych eventach w Polsce i za granicą: np. Devoxx, Agile, Agile EE, Confitura, GeeCon, InfoSHARE, Atlassian Summit, Atlascamp, COOLuary, JUGi, JDD, itd.